Spěte nazí: sedm výhod pro vaše zdraví

Před mnoha lety jsem si nedokázala představit, že bych spala nahá. Cítila jsem se lépe v neprodyšném oblečení, které zakrývalo celé moje tělo. Za posledních pár let se ale můj životní styl dramaticky změnil. Začala jsem být více vědomá sama sebe a více jsem se naladila na svoje tělo. Začala jsem cítit, jak se moje tělo trápí tím, když zůstávám dlouho v těsném spodním prádle, džínách, podprsence, kalhotkách, botách, pásech, atd.

Jednou jsem se rozhodla, že si jednou pro vždy vše sundám (alespoň na noc :-)) a od té doby jsem si na sebe na spaní už nikdy víc nic nevzala. Zjistila jsem, že spát nahá je pro mne úžasně osvobozující. Má to pro mne mnoho (užitečných) úžasných výhod pro moje tělo i mé vědomí.

Existují na to i vědecké studie, že ti, kteří se raději zakrývají nejvýše tak fíkovým listem, jsou zdravější než ti, kteří raději podléhají módním trendům v oblékání. Mám pro vás několik důvodů proč tomu tak je:

Mějte rádi svoje tělo
Vím, že mnoho z vás, kteří právě čtete tento článek, jste zvyklí velmi aktivně zakrývat své tělo a všechno na něm. Vím to, protože jsem to dělala úplně stejně jako vy. Když totiž nevidíme vlastní tělo a nevystavujeme jej ostatním, nemusíme se konfrontovat s pocity, které jsou s ním spojené, že? Tohle je dost pravdivé a v dlouhém důsledku velmi zrádné. Přestáváme totiž cítit a prožívat pocity a potřeby našeho těla. Naše oblečení tak umrtvuje naše smysly.

Vědomá nahota je jednou z věcí, která napomáhá hojit negativní postoje o našem těle. Vaše celé tělo zančne dýchat a osvobozovat se od předsudků. Z počátku to může být nepříjemné a nepohodlné, ale po chvíli se to stane naprosto přirozeným. Vaše citlivost a smyslovost se náhle opět rozšíří. Budete mít pocit, jako kdyby vám k 5 základním smyslům přibyl další.

Vychutnejte si lepší spánek
Ušetříte si starosti s praním a převlékáním se do pižama, u kterého se vám kroutí nohavice, škrtí vás v pase, je příliš stažené v kalhotách (pánové!) nebo příliš úzké přes prsa. V noci vás ruší nepohodlné knoflíky a nebo stažený límeček u krku. To všechno jsou věci, které vás mohou vyrušit ze spaní.

Méně oblečení navíc znamená i menší pravděpodobnost, že se budete přehřívat. Vaše tělo potřebuje pro hluboký spánek snížit tělesnou teplotu až o 0,5°C. Oblečení a ještě navrch tlustá peřina zvyšuje pravděpodobnost, že vaše tělo bude zmatené. Bude se snažit vás doslova uvnitř podchladit a přitom na povrchu na kůži se budete potit horkem. Vaše tělo potřebuje dýchat a uvolnit se.

A věřte, že dobrý spánek je základem toho, že se probudíte svěží a plní energie. To vám dodá mnoho pozitivní síly a sebevědomí do dalšího fungování v tomto životě na tomto světě.

Tvoje jeskyňka to bude milovat

Tvoje vagína a tvůj penis to budou milovat
Nahé spaní umožní vašemu tělu lépe dýchat a vyvětrat některé důležité části vašeho těla. Pro ženy je moc přehřátá vagína inkubátorem kvasinky a bakterie. Tím, že uvolníte prostor vaší vagíně, aby mohla volně dýchat se můžete velmi snadno zbavit vaginální infekce. V té souvislosti doporučuji ještě zvážit: Ženy zahoďte kalhotky! Sex není jediný důvod proč je sundat.

Pro muže pak platí, že menší množství oblečení snižuje tělesnou teplotu, což napomáhá přirozené tvorbě spermatu. To se vám může hodit, pokud by vás někdo pomlouval, že jich máte málo. Doporučuji vyndat koule z těsných kalhot a vzít je taky občas na vzduch – třeba na naturistickou pláž: Přirozená nahota lečí tělo i duši.

Nazí a šťastní

Užijete si více sexu. Je to super!
Vědecká statistická studie potvrdila, že ze vzorku 1000 lidí 57% těch, kteří jsou ve vztahu a spí nazí mají mnohem šťastnější vztah než ti, kteří spí v pižamech a nočních košilích. Je to přirozený důsledek toho, že je mnohem přirozenější a příjemnější být ve fyzickém kontaktu se svým partnerem/partnerkou tělo na tělo než přes nějaké oblečení. Navíc pokud jste oba nazí, mnohem více a snáze to vybízí k nočním hrátkám pod peřinou nebo i bez. Osobně miluji – miluji – miluji cítit svoji nahou kůži na nahém těle svého partnera – zůstávat celou noc v něžném objetí.

Může vás to zachránit i od srdečních potíží
Páry, které spolu spí nazí mohou tím ochránit svá srdce a to nejen v tom romantickém pojetí. Blízký kontakt tělo na tělo spouští přirozenou tvorbu oxytocinu (hormonu lásky), který snižuje stres, úzkost, krevní tlak a posiluje imunitní systém. Tím posilujete zdraví svého srdce i celého krevního oběhového systému.

Oxytocin bývá na své nejvyšší úrovni po vyvrcholí orgasmu, proto je určitě dobré podporovat se navzájem a být spolu šťastní i když zrovna nemáte spolu sex.

Vaše tělo to bude milovat

Vaše tělo bude vypadat sexy!
Během hlubokého spánku probíhá v těle mnoho obnovných procesů a to včetně tvorby hormonů, které mají vliv i na vaši váhu. Lidé, kteří spí při optimální teplotě bez oblečení produkují méně stresových hormonů. Ty přímo úměrně souvisejí s ukládáním tuků ve vašem těle.

Pokud nosíte oblečení na spaní, vaše tělo se má tendenci přehřívat na povrchu a uvnitř naopak dramaticky ochlazovat. Tím vzniká stresové napětí, které produkuje hormon kortizol. Ten samý hormon pak napomáhá ukládání tuků. Jistě tedy platí, méně oblečení, méně kortizolu = šťastné a zdravé tělo.

Přirozená nahota vás dělá krásnými
Stabilní tělesná teplota vám pomůže při tvorbě optimální hladiny melatoninu, o kterém se mluví jako o hormonu proti stárnutí. To vám přidá na kráse vašich vlasů, hladké a jemné pleti. Je to skvělá obrana proti vráskám.

Pokud ještě navíc necháte své tělo volně dýchat bez toho aniž by jste jej obalili oblečením s umělých vláken nasycených syntetickými barvivy, vaše tělo bude moci konečně volně vylučovat nečistoty i skrze vaši kůži, která se tak může mnohem snáze obnovovat.

Je úplně jedno, zda spíte sami nebo s partnerem/partnerkou – zkuste odhodit všechny zábrany a nechat vaše tělo volně žít. Budete se vám lépe spát, budete krásnější, budete se lépe cítit a rozhodně vaše naroste vaše sexuální smyslnost… <3