Co chce probuzený muž od ženy

Slýchávám současné ženy mluvit o tom, že chtějí probuzeného, vědomého muže. Podle mého názoru to znamená, že chtějí být s mužem, který dokáže vidět pravou podstatu ženy, skutečné dary, které nabízí, jako citlivá žena a člověk v jedné osobě, dříve než se zaměří na její fyzické vnady. Probuzený muž přijal svoji vlastní vnitřní ženskou část, takže může skutečně přijmout tuto ženu se silnou ženskou podstatou do svého středu.

Zajisté je možné o tomto tématu říci více, ale nechci se tohoto tématu hlouběji dotýkat. Nechci o sobě tvrdit, že jsem opravdu probuzený muž, což by mě ve skutečnosti mohlo diskvalifikovat. Pořád ještě jím cheeseburgery, atd…

Nicméně, skutečně vyspělá žena, kterou já považuji za skutečně probuzenou, se mě nedávno zeptala, co probuzený muž chce od ženy. Na základě jejího dotazu se cítím být pověřený odpovědět. Níže uvádím své odpovědi na její dotaz.

1. Chce ženu v její plné autentičnosti

Probuzený muž chce ženu, která se nebude měnit jen proto, aby s ním mohla být, která je stále svá, nehledě na to, co si o ní ostatní lidé myslí, včetně jeho. Probuzená žena není arogantní, ví kdo opravdu je, a nepotřebuje dokazovat, že má právo žít jakkoli ona touží. Jistě, možná bude muset dělat obtížná rozhodnutí o maličkostech jejich společného života (kompromisy)ale ona nikdy nepotlačí nebo neprodá sama sebe, aby ho udělala šťastným. To se nestane.

Probuzený muž ji nebude kritizovat za to, jaká ve skutečnosti je.“

Probuzený muž touží svoji ženu vidět zářivou a pravdivě šťastnou. Jestliže není šťastná ve svém běžném každodenním životě, on také nebude. Ne proto, že je zodpovědná za jeho pocity (to není), ale protože druhý nejlepší dar, který by mu mohla kdy dát, je její vlastní autentické štěstí, což mě navádí k bodu 2.

2. Chce její autentické štěstí

Není to nějaká zlověstná touha ulovit ženské radostné srdce, a dát ho do kovové truhly a izolovat ji ve zlaté kleci zvané domácnost. Probuzený muž chce, aby jeho žena byla tak zamilovaná do svého života, že její autentická spokojenost vyzařuje častěji než nespokojenost. Jistě, budou taky i těžké časy. Neočekává od ní, že bude vždycky šťastná – nechce nějakou strašidelnou Stepfordskou paničku se strojeným úsměvem. Jednoduše chce, aby si byla dostatečně vědoma toho, že je zodpovědná za svoje vlastní štěstí.

„Bude dělat všechno proto, aby jí byl dobrým mužem, ale nechce nést břemeno zodpovědnosti, za její štěstí.“

On je už tak dostatečně vytížen snahou řídit svůj vlastní život. Pochopení tohoto dovoluje oběma partnerům bezpečně přinášet do jejich vztahu skutečnou pravdu, která je esenciální pro udržení opravdové intimity… a to je to, co ve skutečnosti probuzený muž chce.

3. Chce, aby ho milovala s nespoutaným odevzdáním.

Před mnoha lety jsem byl svědkem toho, jak nevěsta pohlížela do obličeje svého manžela s tak absolutním obdivem, že jsem cítil žárlivost matky Země, přestože má svoje slunce. Probuzený muž chce, aby ho jeho žena celého obklopila svojí láskou, tak jako slunce zalévá svou září Zemi. Bude dělat to nejlepší, aby toto od své ženy získal, ale zase… co udělala Země, aby získala Slunce?

„Probuzený muž chce, aby ho jeho žena hluboce milovala navzdory jeho nedokonalostem, aby v něm neustále viděla i přes jeho lidské chyby stále to nejlepší.“

Avšak je zde jedno varování. Mnoho žen je skvělých v milování s divokou odevzdaností, ale často sebezničujícím způsobem. Probuzený muž nechce ženu, která odevzdá samu sebe, aby ho milovala, nebo s ním zůstala i přesto, že se neustále chová strašně, chová se nečestně a stále porušuje dohody, které si stanovili. Probuzený muž se může stát obětí zpackaného života, protože i on je jen člověk, což mě ostatně přivádí k bodu 4.

4. Chce, aby komunikovala otevřeně a dokonce aby na něj vykřičela jeho chyby… ale s respektem.

Probuzený muž chce ženu, která mu bude říkat to, co si opravdu myslí, a která ví, že muži nejsou vybaveni přístrojem na čtení mysli, nebo rovněž na jemné náznaky, které vysílá.

„Chce ženu, která po něm bude stále chtít, aby byl plně odpovědný ke svému nejvyššímu potenciálu jako muže, s láskou a respektem.“

Nechce ženu, která bude stále hledat nějaké drobnosti, se záměrem udělat ho perfektním. To je hodně otravné. Ale také nechce, aby se držela zpátky, když uvidí, že jedná mimo svoji integritu nebo když si hraje svoji malou hru na malém písečku.

Intimní vztah je silný nástroj pro osobní růst, a on ví, že bude vždy růst a vyvíjet se. Chce ženu, která ho bude podporovat v tomto rozvoji, a která se také naučila rozdílům mezi zdravou, upřímnou komunikací a pichlavou kritikou.

Přečtěte si také: Pokud se rozhodnete milovat probuzenou ženu

5. Chce, aby se odevzdala …lásce

Když jsem původně psal tento článek v roce 2014, moje představy o odevzdání byly trošku méně rozvinuté.

V té době jsem napsal: probuzený muž nezkouší vlastnit ženu. Nechce, aby mu odevzdala její sny nebo žila jen pro něj. Chce, aby žila naplno ve své pravdě. Avšak on chce, aby jeho žena relaxovala a primárně mu věřila ve vedení jejich společného života….Probuzený muž nechce rozhodovat dohodou 50/50 v jejich intimním vztahu. Když spolu dva lidé tančí, jen jeden může vést…

Těď chápu, že skutečná síla odevzdání není nikdy v odevzdání své vůle vůli jiné osobě.

SKUTEČNÁ SÍLA ODEVZDÁNÍ JE V ODEVZDÁNÍ SVOJÍ VŮLE LÁSCE.

Nevědomý vztah je zápas ega s egem žijící společně ve strachu.

Když oba partneři žijí v jejich vlastních ego příbězích(L.I.E.S.-LIVING IN EGO STORIES), znamená to, že jejich chování je založeno na myšlenkách strachu, které vytváří úzkost a stres, například:

„Můj partner musí jednat určitým způsobem, aby mi dokázal, že mě miluje.“

„Práce mého partnera je udělat mě šťastnou.“

„Bojím se, že mi partner bude lhát, tak radši budu mít zavřené oči ohledně jeho chování“…atd

Vztah, který je založený na myšlenkách strachu bude nevyhnutelně vytvářet vyčerpávající silný boj. Věci budou bud stagnovat ve slepé uličce..nebo budou úplně vysávat.

Co znamená odevzdat se lásce?

Odevzdat se lásce znamená být ochotný dělat vnitřní práci, abych rozpoznal, kdy jedná člověk ze strachu, a naučit se jak proměnit život do nastavení mysli, která je otevřená lásce. Je toho mnohem více, co bych k tomu chtěl dodat. Podporuji lidi, kteří proměňují svůj strach v lásku v mé koučinkové praxi, dokonce já jsem dělal tuhle práci s mým osobním koučem po dlouhá léta.

„Odevzdání se lásce je o důvěře v lásku navzdory strachu.“

Probuzený muž je pouze probuzený v učení se věřit v lásku navzdory strachu. Přirozeně chce ženu která se bude rozvíjet v tomto směru. Když se aktivně neučí, jak důvěřovat lásce, je zaseklá v jejím vlastním strachu.

Když důvěřujete svému strach, není zde prostor pro autentickou lásku. Víra v lásku neznamená zůstat a tolerovat zneužívání. Právě naopak, víra v lásku znamená víru, že láska ti ukáže cestu v každém momentu, aby výsledky vedly k nejvyššímu dobru pro všechny. Někdy může odevzdání se lásce znamenat dát si povolení vztah ukončit.

To je důvod, proč víra v lásku, je tak těžká pro většinu z nás – a proč je zde na Zemi tak málo probuzených mužů (nebo žen) – znamená to, že tvoje ego bude muset jít svojí cestou. To je jediný způsob, jak může být vztah hluboce naplňující.

Vztah se ženou, která věří více ve strach a ego než lásce může přejít do žalostného klišé, ve kterém drží jeho metaforické koule v metaforické sklenici. Její strach kontroluje jejich životy, protože si vytvořili vzorec, ve kterém on potřebuje svolení pro každé jeho rozhodnutí.

Také se s ním nechce milovat, protože jí přitahují muži, kteří mají rozvinuté své mužství – a takový muž je plně zavázán svému nejvyššímu záměru, kterým je LÁSKA, NE EGO. To je smutná ironie.

On nepotřebuje ani nechce její svolení k životu žít jeho nejvyšší záměr, jakkoli to vypadá, že je to pro něj dobré. Ženské ego a strach nemůžou být jeho záměrem.

Protože láska je jeho nejvyšším záměrem, bude pro něj nesnesitelné žít s ženou, která není odevzdána lásce tak jako on.

Přečtete si také: David Deida – Cesta pravého muže

6. Chce, aby se mu také odevzdala intimně

Nejvíce probuzení muži se budou chtít neustále milovat se svoji ženou. Vášeň. Věrnost. Nespoutanost. Kdykoliv. Nebude chtít hrát hry na odpírání milování, nebude chtít vyjednávat… prostě se chce milovat.

„V naší kultuře jsme vytvořili nesmírné množství studu kolem fyzické intimity. Je čas, abychom toto šílenství odebrali ze svých beder.“

Probuzený muž bude raději vyjednávat s teroristy než vyjednávat o milování s jeho intimní partnerkou.

Probuzený muž by si nikdy nevzal jeho partnerku fyzicky, kdyby ho opravdově nechtěla. Bylo by to znásilnění, i přesto že jste manželé, a to je vždy špatně. Ale chce ženu, která je odevzdaná lásce, která je také odevzdaná svojí hluboké výtečné povaze.

Protože je odevzdaná lásce, bude také hluboce spojena s její vnitřní září, smyslovou ženskou esencí, kterou nadšeně, celým srdcem a s upřímným potěšením nabízí jemu, kdykoliv si ji chce vzít. Fyzická intimita bude přirozené rozšíření jejího praktikování sebelásky, a bude ji tudíž pravděpodobně bavit milování, tak jako jeho…a možná mnohem víc!

On chápe, že nebude vždy ochotná – když je ve fyzické nebo emocionální bolesti, např – a nikdy nebude chtít, aby se za to cítila vinná. Což by ji rozčílilo ještě více.

Protože on je také odevzdaný lásce, bude vždy hluboce citlivý k jejím potřebám… ale ne proto, aby ji uchránil od jeho dychtivé touhy se s ní milovat. To je důvod, proč muži sledují porno, navštěvují striptýzové kluby, masážní salony, a mají milostné poměry. Žena, která není odevzdaná lásce – loajální ke svému strachu a egu – nevyhnutelně vytváří ženu, která se od něj v intimitě oddálí.

Když je jeho žena stále chladná, je mezi nimi někde odpojení – odpojení od lásky – a on to bude chtít společně velmi rychle prozkoumat. To může být cesta, jakým se on projevuje v jejich vztahu. Může to být chemické, nebo to může být něco jiného. Ale bude to chtít určitě prozkoumat. A bude to chtít otevřeně prozkoumat se svojí ženou.

„Toto je to co probuzené páry dělají. Komunikují do hloubky, zranitelně, oceňují svoje rozdílnosti, s cílem vytvořit čisté intimní kouzlo každý den.“

Jedna poslední věcí k bodu 6 je, že probuzený muž nebere jeho vyvrcholení jako vrchol sexuálního styku, ale to je debata na celý další článek.

Závěrem: Probuzený muž nechce skutečně nic zvláštního od ženy, než aby byla autentická. On je se sebou spokojený, takže ona je volná nehledě na to čím chce být. On určitě rozpozná, když věci nebudou fungovat a bude to chtít prozkoumat, ale nebude ji činit zodpovědnou za jeho štěstí, a nebude ji ani žádat, aby nežila autenticky jen kvůli němu.